Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Miért és hogyan tisztítsuk meg emésztő-rendszerünket?

Habár az emberek többsége nagy figyelmet szentel a külsejének, azzal viszont már jóval kevésbé foglalkozik, hogy mi a helyzet “odabenn”. Holott az emésztőrendszerünk, beleink egészsége a külsőnkre is kihat, ezért fontos, hogy időnként belsőleg is rászánjuk magunkat egy nagytakarításra. Béltisztítás kisokosunkban ezt a témát járjuk körbe.
Hogyan végezz béltisztítást?
 

Mit jelent a béltisztítás?

A béltisztítás nagyon egyszerűen azt a folyamatot takarja, melynek során az emésztőrendszerből eltávolítjuk a felhalmozódott salakanyagokat, lerakódásokat, parazitákat, valamint regeneráljuk a bélflórát.

A tisztítókúra során felgyorsul az anyagcsere, kiürülnek a káros anyagok a bélrendszerből, lazábbá válik a széklet, élénkül a bélmozgás.

Milyen jelek utalhatnak arra, hogy béltisztításra van szükség?

Ha az alábbi panaszok állnak fenn, akkor érdemes lehet arra gyanakodni, hogy a bélrendszerünk tájékán kellene keresni a probléma gyökerét:
  • hosszan tartó székrekedés,
  • lassú anyagcsere,
  • sikertelen fogyókúra,
  • székrekedéssel járó betegségek,
  • indokolatlan fáradékonyság,
  • gyakori fejfájás.
Ezeket a tüneteket a bélben felhalmozódott salakanyagok is okozhatják, nem beszélve a parazitákról, amelyek elszívják a szervezettől a fontos tápanyagokat, ezen felül toxinokat termelnek, amik tovább terhelik a bélrendszert.

A béltisztítás kisokos legfontosabb kérdése: milyen módszert alkalmazzunk?

A béltisztítás kíméletes, ugyanakkor hatásos módja egy gondosan összeállított béltisztító program, ami természetes anyagokból álló étrendkiegészítők segítségével “hajtja ki” a belekből a salakanyagokat.

Fontos, hogy a béltisztító kúra sok rostot tartalmazzon, ugyanis a rostok azok az anyagok, amik képesek eltávolítani a belek faláról a rájuk tapadt méreganyagokat, valamint a bőséges folyadékfogyasztás is elengedhetetlen.

Azonban önmagában ez még nem elég, ugyanis a kúrának parazitaellenes összetevőket is kell tartalmaznia, illetve az is lényeges, hogy támogassuk a bélrendszerünkben lakozó hasznos baktériumokat, ezáltal az optimális bélflóra fenntartását. Ebben nyújt nagy segítséget a Fiber.16, mely egy tökéletes prebiotikum forrás.

Illetve a béltisztítás a méregtelenítésnek csupán egy részét jelenti, ugyanis a teljes megtisztuláshoz szükség van a máj, a nyirokrendszer és a vér “tehermentesítésére” is. Ezért a béltisztítás után érdemes elvégezni egy olyan tisztító programot is, amely az említett területekre fókuszál. Ezáltal végbemegy a test teljes belső nagytakarítása, és a szervezetünk fellélegzik, hiszen megszabadult a hosszú ideje lerakódott salakanyagoktól.
 
 

Mire figyeljünk a béltisztítás ideje alatt?

E béltisztítás kisokos nem lenne teljes azok nélkül a tényezők nélkül, melyekre érdemes figyelmet fordítani a kúra ideje alatt, hogy az hatásosabb legyen.

Az egyik ilyen a bőséges folyadékbevitel. Naponta ajánlott legalább 2-4 liter folyadékot (20-25 testsúlykilogrammonként minimum 1 liter) fogyasztani, ami lehetőség szerint tiszta víz legyen vagy maximum ízesítés nélküli gyógytea. 

A bélműködés serkentésében a testmozgás is fontos szerepet játszik. A mozgás hatására élénkül a vérkeringés, gyorsul a salakanyagok kiürülése, az oxigén pedig a sejtjeinkre is jó hatással van.

Habár a béltisztító program alatt nem kell diétázni, mégis érdemes egészséges ételeket fogyasztani, ezt a jó szokást pedig a kúra után is megtartani, hogy a jövőben kevesebb méreganyaggal terheljük a testünket.

Ha a béltisztítás kisokos meghozta a kedved a méregtelenítéshez, szerezd be a hozzá szükséges termékeket webáruházunk kínálatából!
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Béltisztítás

Keresés