Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Hogyan állíts össze egy könnyen betartható Candida étrendet?

A candida okozta fertőzés manapság szinte népbetegségnek számít, pláne a nők körében, hiszen náluk csaknem nyolcszor gyakoribb, mint a férfiaknál. A gyógyuláshoz viszont nagy odafigyelésre, többek között Candida étrendre van szükség, ami elősegíti, hogy a candida szintje újra visszaálljon az optimálisra.
Candida étrend
 

Mit jelent a Candida fertőzés?

Először is fontos tudni, hogy a Candida nevű élesztőgomba nem egy undok betolakodó, ugyanis természetesen is megtalálható a szervezetben, pontosabban a tápcsatorna redőiben és a vaginában. Ha viszont valamely ok miatt (például a sok stressz, az immunrendszer gyengülése, antibiotikum-kúra vagy a testfolyadékok pH-értékének megváltozása) miatt túlságosan elszaporodik, akkor testszerte kellemetlen tüneteket okozhat.

A fertőzés okairól és a tünetekről egy korábbi cikkünkben már bővebben is írtunk, ezért most nézzük meg azt, hogy mire kell figyelni a Candida étrendet illetően, ugyanis a gyógyuláshoz a diétázás is szükséges

Mondj nemet a tiltott ételekre, de legalább csökkentsd azok bevitelét!

Fertőzés esetén bizony sok élelmiszertől el kell búcsúznod (de legalábbis érdemes jelentősen csökkenteni ezeket) egy időre: ilyen például minden olyan étel, amiben élesztő vagy cukor van, az erjesztett vagy ecetes ételek, konzervek, kandírozott gyümölcsök, tejtermékek, alkoholos italok, gombák, szójatartalmú élelmiszerek, vagy a szárított fűszerek.

Lehet, hogy ennyi lemondás elsőre ijesztőnek tűnik, és most arra gondolsz, hogy végig éhezni fogsz, mert szinte semmit sem ehetsz, de ez közel sincs így. Hisz a Candida étrendben kifejezetten előkelő helyet foglalnak az olyan friss zöldségek, mint a brokkoli, a fokhagyma, a fejes saláta, a paradicsom, a paprika, a padlizsán, az uborka, a spenót, az avokádó, a kelbimbó, a zeller, a fehérrépa, a karfiol, a káposzta, a retek és a spárga.

Amennyiben drasztikus Candida diétát szeretnél követni, akkor az alábbi kissé édes és aránylag magas a szénhidrát- és keményítőtartalmú fajtákat érdemes kerülnöd: krumpli, sárgarépát, édesburgonya, jams, cékla, borsó, paszternákzöldségek.

Gyümölcsök közül jótékony hatásúak a bogyós gyümölcsök (áfonya, málna, szeder, eper, ananász), gabonák közül pedig a korpából készült, élesztő és cukor nélküli kenyerek, pékáruk. Ma már számtalan pékség fel van erre készülve és isteni finom kovászos kenyereket is készítenek. Ezenkívül ehető bátran a hajdina is, illetve a hidegen sajtolt olajak, sovány húsok, halak és tojás is.
 
 

A Candida étrend alkalmazásakor arra koncentrálj, hogy mit ehetsz, és ne arra, hogy mi tiltott!

Bármilyen betegségre igaz, hogy a gyógyulásban a testi mellett a lelki folyamatoknak is nagy szerepe van. Ha folyton csak arra gondolsz, hogy most mennyi kedvenc ételedről le kell mondanod, akkor ezek a negatív gondolatok kedvezőtlen biokémiai folyamatokat indítanak el, a stressz pedig - mint tudjuk - rengeteg testi betegség forrása. Így ha rágódós, stresszelős típus vagy, akkor nem árt ha a stressz is megpróbálod valamilyen módon kezelni, pl. természetes stresszolóval, mint amilyen a BioXan.

Ezért ne arra koncentrálj, hogy mit nem szabad, hanem arra, hogy mit lehet! Keresd az alternatív megoldásokat, készítsd el a megszokott ételeket olyan változatban, ami belefér a Candida étrendbe!

Például a reggeli kávéról sem kell lemondanod, csak tehéntej és cukor helyett ízesítsd mondjuk kókusztejjel és steviával, így továbbra is hódolhatsz a kedvenc napindító rituálédnak.

Segítsd a gyógyulást természetes gombaölő szerekkel!

Hatásosabb lesz a diétád, ha bevetsz olyan természetes szereket is, mint például az álombogyó, édeskömény, orvosi zsálya, de választhatsz a jótékony hatású étrend-kiegészítőkből is. Ezek mindegyike megtalálható a NoDida kapszulában, további 15 gyógynövény társaságában.

A készítmény segít kiiktatni a felesleges Candidát a szervezetből, de nem pusztítja el az összeset (hisz mint említettük, kis mennyiségben szükség van rá), hanem csak kiegyensúlyozza az optimális szintre.

Mennyi időbe telik a Candida kiírtása? Ez rajtad és sok minden máson is múlik? Pl:
  • Milyen szigorúan követed ezt az étrendet.
  • A probiotikumok és esetleg gyógyszerek bevitele, és hatékonysága.
  • A Candida-fertőzés súlyossága.

Méregteleníts, hogy a bélflórád is helyreállhasson!

Mivel a Candida általában akkor okoz problémát, ha a tested túl van savasodva, ezért a lúgosítás és a méregtelenítés szerepe is igen fontos. Ehhez használhatod a webáruházunkban kapható béltisztító, vagy egyel komplexebb méregtelenítő kúránkat, de építs be a Candida étrendbe is minél több lúgosító hatású élelmiszert!

Ezenkívül pedig a két legfontosabb a legvégére. Légy türelmes! Bizony hónapokig is eltarthat, mire helyreáll az egyensúly odabenn. ÉS! Fogyassz sok tiszta vizet, hogy elősegítsd a felesleges Candida és a melléktermékek kiürülését a szervezetből.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Candida-gomba-parazita Élősködők

Keresés