Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Mi a Candida szerepe? Miért okoz fertőzést?

A különféle gombás fertőzések manapság rengeteg ember életét keserítik meg, hiszen előkelő helyet foglalnak el az úgynevezett “civilizációs betegségek” között. A többség azonban egyből a gyógyszerek után nyúl, mielőtt egyáltalán utána járna, hogy mi az a Candida, és hogyan lehetne természetes úton kezelni a problémát.
Változókor ellen természetes módszerekkel
 

Mi a Candida fő oka?

A Candida albicans nevű élesztőgomba nem egy undok betolakodó, amit erőszakkal ki kellene űzni a szervezetből, ugyanis az emberi test bélflórájában természetes módon is megtalálható. Valójában hasznos is, hiszen részt vesz az emésztési folyamatokban és a tápanyagok lebontásában. Mi akkor a gond vele? Az, hogy amikor a bélflóra érzékeny egyensúlya felborul, akkor a Candida is szaporodni kezd. A “jóból is megárt a sok” elv pedig itt is érvényesül, hiszen a túl sok Candida jelenléte számos egészségügyi problémát okoz.

A túlburjánzás oka pedig többnyire a helytelen életmódban keresendő: az egészségtelen táplálkozás, a legyengült immunrendszer, a gyakori antibiotikumos kezelések, illetve a magas hormontartalmú fogamzásgátlók egyaránt hozzájárulnak a Candida elszaporodásához. Mivel a Candida fő “tápláléka” a szénhidrát, ezért ha valaki túl sok magas szénhidráttartalmú ételt fogyaszt, akkor nagyobb eséllyel alakul ki a fertőzés. De ugyanígy a túlzott húsfogyasztás sem szerencsés, hiszen a Candida az állati eredetű fehérjéket is kedveli.
 

Mik a Candida fertőzés tünetei?

A probléma felismerése azért sem egyszerű, mert rendkívül szerteágazó tüneteket okozhat. Azt már tudjuk, hogy mik a Candida elszaporodását elősegítő tényezők, azonban a tényleges bekövetkezést már jóval nehezebb diagnosztizálni. Egyeseknél előfordulhatnak bélrendszerrel kapcsolatos gondok, például puffadás, székrekedés, gyomorégés. Másoknál viszont akár fáradékonyság, levertség, fejfájás, hajhullás, légúti megbetegedések, alvászavarok is felléphetnek.

Megint másoknak pedig a bőrük jelzi, hogy valami nincs rendben: szárazzá válik, hámlik, viszket, és nem segítenek a testápoló krémek sem. A pontos diagnózis felállításához ezért ajánlott tesztet végeztetni, mely történhet vérmintából, kenetből, de akár garatváladékból is. Ha pedig már tudjuk, hogy mivel állunk szemben, akkor megkezdhetjük a kezelést.

Mit tegyünk ellene?

Mivel egy bélben élő gombaféléről van szó, ezért a fertőzés legyőzésének legfontosabb része az étrendbeli változtatás lesz. De mi a Candida-diéta lényege? Az, hogy lehetőség szerint szorítsuk vissza a magas szénhidráttartalmú, illetve élesztőtartalmú élelmiszereket. Csökkentsük a minimálisra tehát a pékáruk, cukros ételek, a magas cukortartalmú gyümölcsök, valamint a fehér rizs fogyasztását is. A kezelés sikerességének növelése érdekében fogyasszuk a NoDida gyógynövényes kapszulát, mely 18 gyógynövény együttes erejével száll szembe a fertőzés ellen, és segít a Candida egészséges szintjének visszaállításában.

Mindemellett persze ügyelnünk kell a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozásra is. Építsünk be az étrendünkbe sok friss, leveles zöldséget, paradicsomot, brokkolit, padlizsánt, uborkát, retekféléket, valamint tojást, halat, sovány húsféléket, olajos magvakat. Természetesen nem muszáj csak unalmas salátákon tengődni, ezekből az alapanyagokból rengetegféle finomabbnál finomabb étel is elkészíthető.

Ezenkívül fordítsunk figyelmet immunrendszerünk erősítésére is, a gyógyszertári készítmények helyett azonban válasszuk inkább a természetes összetevőkből álló étrend-kiegészítőket.
 
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Candida-gomba-parazita

Keresés