Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Hogyan őrizzük meg tüdőnk egészségét?

A légzést általában olyannyira természetesnek vesszük, hogy többségünket sajnos nem foglalkoztatja, hogyan őrizzük meg tüdőnk egészségét. Mindazonáltal nem ajánlott megvárni, amíg megtörténik a baj, hiszen az alábbi egyszerű tippekkel is hozzájárulhatunk a tüdőnk optimális működéséhez.
 

Tanuljuk meg és alkalmazzuk a hasi légzést!

Az emberek többsége ösztönösen rosszul lélegzik: túlságosan felületesen veszi a levegőt, így az éltető oxigén csupán a mellkasig jut el, holott az ideális az lenne, ha egészen mélyre, a hasunkig lélegeznénk.

Ez a technika szerencsére egyszerűen megtanulható, noha következetes gyakorlást igényel. Feküdjünk hanyatt, tegyünk egy könyvet (vagy más tárgyat) a hasunkra, és lélegezzünk úgy, hogy a könyv közben fel-le emelkedjen! Minden egyes nap gyakoroljuk legalább 5-10 percen keresztül, és egy idő után ez a fajta légzés egyre természetesebbé válik.legesít.

Ami ennél is jobb, ha elkezdünk jógázni vagy meditálni, ugyanis ezeknél szintén alapvető a hasi légzés. Viszont így nemcsak azt tanuljuk meg, hogy hogyan őrizzük meg tüdőnk egészségét, hanem a különböző fizikai, a meditációs gyakorlatok a mentális állapotunkra is igen jó hatással vannak.

Fogyasszunk tüdőerősítőt és tisztító gyógynövényeket!

A tüdő működését azzal is támogathatjuk, ha olyan gyógynövényeket fogyasztunk, melyek regenerálják és erősítik azt. Ilyen többek között az orvosi tüdőfű, az aranygyökér, a fürtös spárga, az indiai hosszúbors vagy a kerti kakukkfű.

Ezek mindegyike megtalálható a Lung.12 kapszulában, amely 12 különböző gyógynövény komplexét tartalmazza. A készítmény erősíti és tisztítja a tüdőt, csökkenti az oxidatív stressz szintjét, és semlegesíti a káros szabad gyököket, valamint immunerősítő, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatással bír.

Ezért nemcsak megelőzésként alkalmazható, hanem természetes, mégis hatásos gyógyírt nyújt légzőszervi panaszok, asztma, hörghurut, és a tüdőt érintő, köhögéssel járó betegségek esetén is.

Az étrend-kiegészítő csak természetes alapanyagokat tartalmaz, ezért nincsenek mellékhatásai, és akár folyamatosan is szedhető.
 
 

Hogyan őrizzük meg tüdőnk egészségét táplálkozással?

Bármilyen furcsán is hangzik, bizony az étkezési szokásaink is hatással vannak a tüdőre. Ha ugyanis a helytelen táplálkozás következtében a bélrendszerünket túlterheljük, akkor a méreganyagok nem tudnak kiürülni, hanem felhalmozódnak a szervezetben. Ha pedig ezek a toxinok nem választódnak ki, akkor megterhelik a hörgőket és a légutakat is.

Ezért a tüdőnk érdekében is fontos, hogy egészséges ételeket fogyasszunk: könnyen emészthető, lehetőleg bio gyümölcsöket és zöldségeket, rostban dús gabonákat, sovány húsokat. A zsíros fogásokat, feldolgozott élelmiszereket, cukros, fehér lisztes ételeket célszerű teljesen kiiktatni, már csak azért is, mert a helytelen táplálkozás miatti túlsúly szintén akadályozza a helyes légzést.

A bélrendszer méregtelenítése érdekében évente 1-2 alkalommal érdemes egy alapos béltisztító kúrát is elvégezni.

Inhaláljunk!

Az inhalálás egy régi jól bevált gyógymód a tüdőt és a légzőszerveket érintő megbetegedések kezelésére. Bár a meleg gőz már önmagában is sokat segíthet, a hatást azonban tovább fokozhatjuk egyes gyógynövények alkalmazásával.

Az édeskömény, a torma, az eukaliptusz vagy az ánizs mind segít a letapadt váladék fellazításában, a vírusok és baktériumok elpusztításában, és a tüdő regenerálásában. A természetes összetételű étrend-kiegészítők használatával pedig sok egyéb esetben is kiválthatjuk a gyógyszerek fogyasztását.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Légzés-tüdő

Keresés