Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Kisokos az étrend-kiegészítőkhöz

Manapság nagyon sok ember fogyaszt különféle étrend-kiegészítőket, ám csak egy részük az, aki tudatosan választja ki és alkalmazza a megfelelő készítményt.

Mivel a kínálat óriási, ezért való igaz, hogy nem egyszerű eligazodni a rengetegféle termék között, és persze az sem mindegy, hogy milyen célra és mennyiségben alkalmazzuk őket. Cikkünkben igyekeztünk összeszedni a legfontosabb tudnivalókat röviden.

Az étrend-kiegészítők szerepe

Először is tisztázzunk egy gyakori félreértést: mire valók az étrend-kiegészítők? Ahogy a nevükben is benne van, ezek csupán KIEGÉSZÍTIK, de nem HELYETTESÍTIK az egészséges étkezést és életmódbeli szokásokat.

Tehát hiába kezdünk el szedni például egy prémiumkategóriás multivitamint, ha mellette csak ultrafeldolgozott ételeket fogyasztunk, dohányzunk, és mozgásszegény életvitelt folytatunk, nem igazán fogjuk érezni a pozitív hatásait.

Ugyanígy, a legjobb természetes altató sem fog tudni segíteni, ha minden nap későn fekszünk le, és alvás előtt órákig telefonozunk az ágyban.

A étrend-kiegészítők tehát tekintsünk úgy, mint egy mankóra: támogathat a járásban, de nem fog helyettünk mozogni.

Határozzuk meg, mire van szükségünk

Ahhoz, hogy eldönthessük, milyen étrend-kiegészítőt szedjünk, először is határozzuk meg, mi a fő cél, mit szeretnénk elérni. Erősíteni akarjuk az immunrendszerünket? Gyomorégésre keresünk természetes megoldást? A tüdőnk egészségét szeretnénk támogatni? A változókori panaszokat akarjuk csökkenteni szintetikus hormonok nélkül?

Lássunk reálisan: nem létezik egyetlen olyan “csodakapszula” sem, ami minden problémára megoldást nyújt. Más-más hatóanyagokra van szükség például a stresszcsökkentéshez, a vércukorszint stabilizáláshoz, a máj méregtelenítéséhez, hogy csak egy pár példát említsünk.

Persze léteznek olyan gyógynövények, amik széles körű hatásokkal rendelkeznek, de ezek sem képesek mindenre. A feladat tehát az, hogy gondoljuk végig, mik azok a problémák, amikre megoldást remélünk az étrend-kiegészítőktől, majd ezek alapján határozzuk meg, pontosan milyen készítményekre lesz szükségünk.

Minőségi termékeket válasszunk

A piacon találni silány és jó minőségű termékeket egyaránt. Ezen a téren az impulzusvásárlás abszolút nem célravezető. Mielőtt bármit is megvennénk, tanulmányozzuk át a hatóanyagok listáját, miből mennyit tartalmaz az adott készítmény és nézzünk utána a gyártó cégnek is, hogy mennyire megbízható.

Olvassuk el más vásárlók értékeléseit, és ha bármit nem értünk, nyugodtan forduljunk a kérdéseinkkel a gyártóhoz, legyen szó akár a hatóanyagokról, akár az adagolásról.
 

Tartsuk be a fogyasztásra vonatkozó utasításokat

Itt alapvetően két dologra kell odafigyelni: a napi előírt mennyiségre és a bevétel idejére. Minden étrend-kiegészítő csomagolásán fel van tüntetve, hogy mennyi a napi ajánlott adag, és ettől hogyan lehet esetleg eltérni.

A bevétel ideje pedig azért fontos, mert vannak olyan hatóanyagok, amiknek például éhgyomorra jobb a felszívódásuk, míg mások kifejezetten étkezés után tudnak jobban hasznosulni. Ugyanígy van, amit este, míg akad, amit inkább reggel célszerű beszedni.

Figyeljük az étrend-kiegészítők hatásait

A webáruházunkban is kapható táplálékkiegészítők hatása mindenkinél egyéni, de annyi általánosságban elmondható, hogy nem máról holnapra fogjuk érezni a pozitív változásokat, hanem hetek vagy hónapok múltán.

Ezért legyünk kitartóak, szedjük a készítményeket rendszeresen és vezessünk naplót arról, hogy hogyan érezzük magunkat, tapasztalunk-e bármilyen hatást. Ez segíthet eldönteni, hogy valóban hatásos-e számunkra az adott termék.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.

Keresés