Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Mi is az anyagcsere – és miért fontos, hogy egyensúlyban legyen?

Az anyagcsere – más néven metabolizmus – az a folyamat, ahogyan a tested minden egyes nap energiává alakítja azt, amit megeszel. Ez nemcsak az „emésztésről” szól, hanem arról is, hogy:
  • hogyan kapnak üzemanyagot a sejtjeid,
  • hogyan működik az agyad, a szíved, az immunrendszered,
  • és hogyan épülnek újjá a tested sejtjei minden pillanatban.
A menopauza szakaszai – hogyan zajlik a változókor?
 
Az anyagcsere egy állandó háttérműködés, amit nem érzel – csak akkor, amikor valami elromlik. Amikor fáradt vagy, ingerült, romlik a memóriád, vagy nem tudsz koncentrálni – gyakran nem is gondolnád, hogy mindez a sejtjeid energiahiányával, vagyis anyagcserezavarral is összefügghet..

Képzeld el a testedet úgy, mint egy várost, ahol minden ház egy-egy sejt. Az energia pedig az áram, ami működteti az egész rendszert. Ha nem jut el elég áram a házakba, hiába van minden ott – nem történik semmi. Sötét van, leállnak a gépek, és a város nem élhető..

Ugyanez történik a szervezetedben is, ha az anyagcsere egyensúlya felborul. A sejtek „sötétben” maradnak, az energia nem jut be – és te ezt fáradtságként, cukoréhségként, vagy akár hangulatzavarként tapasztalhatod.

Egy hétköznapi példa

Képzeld el, hogy megeszel egy tál tésztát. A benne lévő szénhidrát glükózzá (egyszerű cukorrá) bomlik, majd bekerül a véráramba. Ahhoz, hogy ez a glükóz bejusson a sejtekbe (és ott energiává alakuljon), az inzulin nevű hormon segít „kinyitni az ajtót” a sejtek falán..

Amikor az anyagcsere egyensúlyban van, ez az ajtó könnyen nyílik, és a sejt boldogan hasznosítja a glükózt. Te pedig energiát érzel..

De ha az ajtó beragad – mert az inzulin hatása legyengül (ez az inzulinrezisztencia) – akkor a glükóz kívül marad, a sejtek nem kapnak energiát, te pedig fáradt, tompa, enervált leszel. Sőt, a felesleges glükóz zsírrá alakulhat, vagy gyulladásokat indíthat el a szervezetben..

Fontos azonban tudni, hogy az anyagcsere felborulását nem minden esetben inzulinrezisztencia okozza. Bár az egyik leggyakoribb háttérok, számos más tényező is közrejátszhat: például a mikrotápanyagok (mint a magnézium vagy cink) hiánya, a krónikus gyulladás, a mitokondriumok – vagyis a sejtek energia-erőműveinek – zavara, vagy a folyamatos stressz okozta hormonális túlterhelés..

Ezek külön-külön vagy együtt is rontják a sejtek glükózhasznosító képességét – így az energiahiány nemcsak a vércukorproblémák kiváltsága.

Nem csak étel, hanem irányítás is kell

Sokszor nem az a probléma, hogy „rosszat eszünk”, hanem az, hogy a sejtjeink nem tudják hasznosítani, amit beviszünk. Ez a sejtszintű energiahiány gyakran észrevétlen marad – hiszen a laborértékek még normálisak lehetnek. De az ember érzi, hogy valami nincs rendben.

Itt jön képbe a MetaDia

A MetaDia abban segít, hogy ez az „ajtó” újra könnyen nyíljon. Ez a speciális étrend-kiegészítő azokat az ásványi anyagokat és antioxidánsokat tartalmazza, amelyek nélkül az anyagcsere csak szenved. Nem turbóz, nem pörget – csak helyreállítja azokat a sejtszintű funkciókat, amelyek természetesen is ott lennének, de a mai életmódtól gyakran alulműködnek.
A menopauza szakaszai – hogyan zajlik a változókor?
 

Mit csinál pontosan?

A 4 összetevő együtt hatékonyan járul hozzá a szervezeted energiatermelésének fokozásához.
  • Króm-pikolinát – segíti, hogy az inzulin jobban tudja kinyitni a sejtajtókat.
  • Magnézium-biszglicinát – a sejtekbe kerülő glükózt segít energiává alakítani.
  • Cink-pikolinát – támogatja az inzulin termelést és védi a sejteket.
  • R-alfa-liponsav – mint egy sejtszintű takarító, csökkenti az oxidatív stresszt, és újraérzékenyíti a sejteket az inzulinra.

Mit érdemes észben tartani?

Nem mindegy, hogy mit eszel – de még fontosabb, hogy a sejtjeid tudnak-e vele dolgozni. Ha azt tapasztalod, hogy:
  • reggel már fáradtan ébredsz,
  • délután hullámvölgybe kerülsz,
  • nem megy úgy a gondolkodás, mint régen,
  • és egyre többször érzed azt, hogy „nincs bennem erő”
akkor lehet, hogy nem a felszínt kell kezelni, hanem a sejtjeid működését kell támogatni. A MetaDia ebben segít – belülről, természetesen, célzottan.
Tartalomhoz tartozó címkék: Étrend-kiegészítők

Keresés