Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

5 tipp a hatékony immunerősítés kapcsán

A téli időszak alapjában véve is a fertőző légúti betegségek melegágya, viszont a jelenleg tomboló koronavírus-járványban még fontosabb, hogy ne feledkezz meg az immunerősítés kérdésköréről. Ha ugyanis kellőképpen felvértezed az immunrendszered a “betolakodókkal” szemben, akkor jó eséllyel elkerülheted a betegségeket; vagy ha el is kapod, akkor sokkal gyorsabban és enyhébb lefolyással átvészeled. Nézzük, mit kell tenned ennek érdekében.
Hideg zuhany jótékony hatásai
 

1. Tölts minél több időt a szabadban immunerősítés céljából!

Való igaz, hogy barátságtalanul borongós, hideg napokon senkinek sincs sok kedve odakinn tartózkodni, viszont az immunerősítés szempontjából elengedhetetlen a friss levegőn való mozgás! Hacsak nem szakad az eső egész nap, akkor seperd félre a kifogásokat, öltözz fel jó melegen, és tölts el legalább fél órát a szabadban!

Nem feltétlenül muszáj edzeni, egy tempósabb séta is megteszi, ami elegendő arra, hogy egy kicsit megmozgasd magad, és kiszellőztesd a fejed. Hétvégenként pedig kapd fel a túrabakancsod, és tervezz be egy jó kis erdei kirándulást! A természet ilyenkor is sok szépséget tartogat, és a levegő minősége is sokkal jobb, mint a nagyvárosokban. Töltekezz fel friss oxigénnel és napfénnyel.

Apropó napfény: mivel télen keveset süt a nap, ezért nagy valószínűséggel neked sem árt egy kis plusz D-vitamin pótlás, hogy a szervezeted ne szenvedjen hiányt belőle.

2. Kezdd a napot egy immunerősítő váltózuhannyal!

A sötét, téli reggeleken amúgy is nehezedre esik a felkelés, igaz? Mielőtt azonban magadba döntenél egy nagy bögre kávét, irány a fürdőszoba, és indítsd a napot egy frissítő, hideg-meleg váltózuhannyal!

Amint a bőrünket hideg víz éri, azonnal beindul a szervezetünk válaszreakciója. Vagyis serken a véráramlás, ezáltal erősödik a szívműködés. A hideg hatására megnő a fehérvérsejtek száma, ami kedvez az immunrendszer működésének.

Kezdd a tusolást meleg vízzel, majd fokozatosan térj át egyre hidegebbre, amikor pedig már libabőrös vagy, akkor ismét állítsd melegre. Ezt ismételd meg párszor. Nem csak garantáltan felébredsz, hanem javul az erek vérellátása, felpezsdül a vérkeringésed, és az immunerősítésre is jótékony hatással van.

A hideg zuhany emellett a hangulatra is jó hatással van. Egy kutatás szerit a hideg zuhany aktiválja a szimpatikus idegrendszert és megemeli az endorfinok és a noradrenalin hormon szintjét. Ennek köszönhetően csökken a depressziós tünetek kialakulásának kockázata hideg zuhany után. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezzel a módszerrel önmagában kezelhető is lenne a depresszió, de ezzel is tehetünk a mentális egészségünkért!
 
Immunerősítő ételek
 

3. Fogyassz vitaminokban gazdag élelmiszereket!

A kiegyensúlyozott táplálkozás az év minden napján fontos, télen azonban még inkább érdemes figyelmet fordítanod rá. Az étrendedben minden nap szerepeljenek gyümölcsök és zöldségek, de immunerősítés szempontjából előnyt élvez a csipkebogyó, a fokhagyma, a savanyú káposzta, a cékla és persze a citrusfélék.

Ez utóbbiak jelentős mennyiségű C-vitamint is tartalmaznak, ám még így is rengeteget kellene megenned belőlük ahhoz, hogy a szervezeted igényét maradéktalanul fedezni tudd. Ezért kiegészítésként fogyassz napi 2 kapszula Vita-C étrend-kiegészítőt, hogy biztosan ne szenvedj hiányt az egyik legfontosabb immunerősítő vitaminból!

4. Ne feledkezz meg a belső hidratálásról!

Az egészséges táplálkozás mellett a bőséges folyadékbevitel is nagyon fontos. Egy felnőtt szervezetnek naponta legalább 2-3 literre van szüksége ahhoz, hogy optimálisan működjön. Ezt természetesen nem kólából meg cukros üdítőkből kell fedezni, hanem sokkal inkább ásványvízből és gyógyteákból. Illetve jó ötlet még a zöldségleves és a frissen facsart gyümölcslé is.

5. Találd meg a lelki békéd!

Az immunerősítést hátráltatja, ha túl sokat stresszelsz, és túl keveset alszol. Sose sajnáld az időt a minőségi pihenésre, és minden nap szakíts időt arra, hogy mentálisan is kikapcsolódj egy kicsit.

A jóga és a meditáció csökkenti a feszültséget, és segít megtalálni a belső békédet. Persze ha neked inkább a relaxációs zenék hallgatása és a mozdulatlan, teljes ellazulás segít, az sem gond - a lényeg, hogy megszabadulj a felgyülemlett stressztől.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Immunerősítés

Keresés